FAQ

Czy schody drewniane skrzypią?

Odpowiedź brzmi NIE, jeśli zrobimy je solidnie i z odpowiednich materiałów. W produkcji i w montażu schodów kluczowe jest dopasowanie odpowiedniej grubości stopni i elementów konstrukcji. Natomiast łączenia muszą być wykonane z materiałów elastycznych.
W Stol-Wit doskonale o tym wiemy, dlatego schody, które wychodzą spod naszej ręki nie skrzypią.

Jakie są terminy realizacji schodów drewnianych?

Nie będziemy oryginalni, jeśli odpowiemy to zależy – szczególnie od sezonu i wyboru konstrukcji. Jeśli projekt schodów jest skomplikowany i czasochłonny, będzie on wymagał montażu wieloetapowego, co automatycznie wydłuży nam czas realizacji.
Natomiast niektóre usługi wykonujemy od ręki lub w terminie do 3 miesięcy od podpisania umowy. Najlepiej ustalić to z nami telefonicznie pod nr tel. 607-468-373.

Czy wycena schodów drewnianych jest darmowa?

3 razy TAK! A najbardziej rzeczowa i dokładna jest po pierwszych pomiarach i spotkaniu u klienta w domu, gdzie będzie wykonywana realizacja. W takiej sytuacji jesteśmy w stanie dokładnie oszacować koszt usługi.
Przypominamy, że pomiar na terenie województwa łódzkiego jest GRATIS!

Na jakim etapie budowy najlepiej zgłosić się w sprawie montażu schodów?

Najlepiej zgłosić się do nas na etapie zamknięcia budynku, czyli przed rozłożeniem wszelkich instalacji, tynkami i wylewką. Dlaczego tak wcześnie? Niektóre rozwiązania konstrukcji schodów muszą być uwzględnione w projekcie pod względem technicznym np. pod schody półkowe musi być przygotowana ściana betonowa, aby konstrukcja była możliwa do zamontowania. Wtedy jako inwestor masz pewność, że wykonamy Ci schody, o jakich marzysz, a nie takie które musisz mieć, bo przestrzeń na takie pozwala.

Czy robicie schody podświetlane?

Oczywiście! Podczas pomiarów i pierwszych spotkań najczęściej ustalamy już, jak ma być uruchamiane podświetlenie – czy za pomocą włączników, czujek, bądź sterowników inteligentnego domu. Decydujemy, gdzie ukryć zasilacz, sterowanie oraz określamy, jak najlepiej rozprowadzić instalacje.

Jak często trzeba lakierować schody drewniane?

Na to pytanie nie mamy standardowej odpowiedzi, bo wszystko zależy od stopnia ich użytkowania. Standardowo przyjmujemy, że schody z drewna lakierujemy co kilka lat, jeśli są to schody wykończone lakierem bezbarwnym. W przypadku schodów bejcowanych należy obserwować je na bieżąco i lakierować je częściej.

Czy wylewać schody betonowe czy lepiej wybrać samonośne?

Zarówno jeden jak i drugi typ ma swoje plusy i minusy, więc decyzja należy do inwestora. Schody betonowe możemy podzielić na etapy pod względem montażu i płatności. Są dużym udogodnieniem podczas budowy, ponieważ są i mogą po nich chodzić ekipy, ale w przypadku schodów samonośnych mamy większe pole do tworzenia ciekawych projektów bez ograniczeń.

Która konstrukcja schodów drewnianych jest najstabilniejsza?

Wszystkie są stabilne, jeśli są wykonamy dokładny pomiar i zadbamy o wysokiej jakości materiały do ich produkcji i montażu.

Czym wykończyć schody – olejem czy lakierem?

Olej jest łatwy w położeniu i można go robić miejscowo - wymaga tylko częstego odświeżania 2 razy w roku. W przypadku schodów lakierowanych odświeżamy je z mniejszą częstotliwością. Dlatego jeśli chcesz mieć spokój na kilka lat lub dłużej, wybierz ten typ wykończenia. Co więcej, paleta kolorów lakieru jest dużo szersza niż w przypadku olejów, więc łatwo wybierzesz odcień dopasowany do wnętrza domu.

Jakie gatunki drewna do schodów posiadacie w ofercie?

W Stol-Wit przecieramy, sezonujemy, suszymy i obrabiamy głównie drewno dębowe i jesionowo.

Jakie balustrady oferujecie?

Oferujemy pełen wybór balustrad: drewniane, drewniano-stalowe, nowoczesne barierki harfowe, szklane i inne.

Na jakim etapie budowy powinno się montować schody drewniane?

W Stol-Wit uważamy, że montaż schodów powinien przebiegać na jednym z ostatnich etapów wykończenia wnętrz domu, czyli 2-3 tygodnie przed wprowadzką. Ale nie zawsze tak się udaje, dlatego kwestie terminu montażu ustalamy indywidualnie z każdym klientem podczas rozmowy.

Kiedy najlepiej zamawiać schody?

Jak najwcześniejszej, nawet na surowym etapie budowy. Wtedy jesteśmy w stanie przewidzieć instalacje pod ogrzewanie podłogowe i przystosować do nich konstrukcje schodów. Czasami w miejscu montażu schodów jest potrzebne wzmocnienie wylewki, więc im szybciej ustalimy kwestie techniczne i projektowe, tym szanse na wykonanie wymarzonych schodów do domu są większe.
Doskonale rozumiemy, że nie zawsze klientom udaje się kontaktować z nami na początku budowy, więc radzimy sobie w każdej sytuacji. Gdy zgłosisz się do nas w dalszych etapach budowy, to również zaproponujemy najlepsze rozwiązanie.

Jak połączyć schody drewniane z podłogą na piętrze?

W zależności od tego, jaki materiał wybierzesz na podłogi na piętrze, proponujemy kilka rozwiązań. Jeśli postawisz na podłogi przyklejone, które nie wymagają dylatacji, to połączenie zrobimy bezprogowo i na równym poziomie.
Natomiast w przypadku podłogi pływającej, czyli paneli – jest to ustalane indywidualnie.

Czy można wymieniać wkładki ledowe w oświetleniu w schodach?

Owszem! W każdym czasie 😊.

Gdzie macie swoje biuro lub showroom?

Główny showroom wraz z pełną ekspozycją nowoczesnych schodów, materiałów i balustrad znajduje się w Idzikowicach 3 w powiecie poddębickim – 30 km od Łodzi. W tym miejscu posiadamy również biuro i punkt obsługi klienta.
Pracujemy również nad otwarciem showroomu w Łodzi w siedzibie Jawor-Parkiet przy Al. Włókniarzy 203.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych